• banner
  • banner
  • banner

Rozwody

Takim sytuacjom życiowym jak rozwody zawsze towarzyszą bardzo skrajne, trudne emocje. Rozstający się małżonkowie często mają problem z ustaleniem kwestii związanych z wychowywaniem dziećmi, wspólnym majątkiem czy alimentami. Działający w Gdańsku i Sztumie adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym i opiekuńczym służy swoją wiedzą i doświadczeniem w nawet najbardziej skomplikowanych postępowaniach rozwodowych. Po podjęciu przez Klienta ostatecznej decyzji o zakończeniu małżeństwa priorytetem jest sprawne przeprowadzenie procesu sądowego, dbając o interes reprezentowanej strony. Prawnik ma wieloletnią praktykę, więc potrafi przewidzieć wiele zachowań i odpowiednio przygotować daną osobę do zmierzenia się z procedurą formalnego zakończenia związku małżeńskiego.

Jak adwokat pomaga przy rozwodach?

W pierwszej kolejności rozwody poprzedzają konsultacje z prawnikiem. Dopiero później zajmuje się on sporządzeniem pozwu i często też mediacjami z obiema stronami. Osoba starająca się o formalne zakończenie związku małżeńskiego określa, czy chce, aby postępowanie sądowe odbyło się z orzekaniem o winie, czy za porozumieniem stron.  

Część spornych kwestii można ustalić jeszcze na etapie przedsądowym, podczas negocjacji. Dotyczy to np. władzy rodzicielskiej, kontaktów z małoletnimi, zobowiązań alimentacyjnych wobec dzieci czy małżonka, a także podziału majątku. Obecność adwokata od rozwodów może pomóc sprawniej i precyzyjniej ustalić wiele spornych spraw.

Po złożeniu pozwu prawnik reprezentuje Klienta w procesie sądowym, czuwa nad wszystkimi terminami oraz przygotowuje niezbędne pisma. Jeśli dana osoba chce się odwołać od wyroku, również jej w tym pomaga.

Czy pomoc adwokata od rozwodów jest niezbędna?

Biorąc pod uwagę, że rozwody ingerują w wiele obszarów życia, kwestia profesjonalnej obsługi prawnej jest istotna. Każdy adwokat wie, że formalne zakończenie związku jest bardzo trudne dla Klienta i dokłada wszelkich starań, aby cała procedura trwała jak najkrócej i udało się osiągnąć cel określony w trakcie współpracy. Podczas współdziałania z jednej strony prawnik okazuje empatię i zrozumienie, a z drugiej potrafi z odpowiednim dystansem emocjonalnym podejść do kwestii rozwodu.

Ponadto jako specjalista podpowie, jak zmierzyć się z trudnymi pytaniami w sądzie (np. o więzi fizyczne, zdradę, relacje z dziećmi) i dobrze się do nich przygotować. Pomoże w zebraniu odpowiednich dowodów i napisaniu pozwu wyczerpującego pod względem merytorycznym.

Kompleksową obsługę prawną przy rozwodach proponuje Kancelaria Adwokacka Magdalena Barcikowska m.in. osobom z Gdańska, Sztumu oraz okolic. Odpowiednio wyspecjalizowany prawnik będzie godnie reprezentował Klienta na każdym etapie sprawy.