• banner
  • banner
  • banner

Porady prawne – Sztum

Kancelaria Adwokacka Magdalena Barcikowska działająca na terenie Gdańska i Sztumu świadczy porady prawne dla osób prywatnych oraz firm. Obejmują one sprawy z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego, spadkowego, karnego, administracyjnego i pracy. Powodów, aby skorzystać z wiedzy i doświadczenia prawnika, może być wiele. Często Klientom wydaje się, że znaleźli się w trudnym położeniu i nie mają pomysłu, co robić dalej. Możliwość skonsultowania swojego problemu ze specjalistą pozwala na dokładne określenie sytuacji prawnej, w jakiej jest dana osoba. Dogłębne przeanalizowanie sprawy przez adwokata daje szanse na to, aby podjąć konkretne działania. Często przyczynia się to nie tylko do zaoszczędzenia pieniędzy, ale i niweluje ryzyko podjęcia złych decyzji, pozwala uniknąć stresu oraz konsekwencji regulowanych przepisami.

Możliwość skorzystania z porad prawnych jest także oszczędnością czasu. Samodzielne zapoznawanie się z przepisami jest zbędne. Klient, trafiający do kancelarii w Gdańsku czy w Sztumie, ma do czynienia ze specjalistą w danej dziedzinie.

Rzetelne podejście adwokata do każdego problemu

Jeśli Klient boryka się z jakimś problemem, może zasięgnąć porady prawnej, co pozwoli mu prewencyjnie zabezpieczyć własny interes przed negatywnymi skutkami.

Kancelaria świadczy porady prawne nawet w bardzo skomplikowanych sprawach. Klient, który jest nimi zainteresowany, na umówione spotkanie w kancelarii w Gdańsku lub Sztumie, powinien wziąć ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty, pozwalające zapoznać się ze szczegółami problemu.

Profesjonalny adwokat podpowie, co zrobić m.in. w kwestii rozwodu, wyszuka niekorzystne zapisy w umowie cywilnej, doradzi, czy warto przyjąć spadek, czy lepiej z niego zrezygnować i uniknąć spłacania długów spadkodawcy. Znajdzie też możliwe rozwiązania na wyegzekwowanie alimentów na dziecko, czy poradzenie sobie z trudną sytuacją w pracy dotyczącą mobbingu.

Znajomość przepisów prawa pozwala mu szerzej spojrzeć na wiele zagadnień oraz zaproponować różne, dopuszczalne prawem wyjścia z danej sytuacji.

Jak skorzystać z porady prawnej?

Ile czasu trwa porada prawna? Wszystko zależy od danej sytuacji i stopnia skomplikowania sprawy. Zwykle jednak spotkanie z adwokatem zajmuje około godziny. Stawki ustalane są zawsze indywidualnie. W przypadku prowadzenia działalności można tę usługę rozliczyć w kosztach firmy.

Wykształcenie i doświadczenie adwokata pozwala rzetelnie podejść do każdego problemu, udzielić cennych wskazówek Klientowi oraz odpowiednio reprezentować go w sądzie. Na spotkanie z prawnikiem w Gdańsku lub Sztumie można umówić się telefonicznie, mailowo lub osobiście.